Wyprawy

Od lat chodzę po górach, biorę udział w survivalach i podróżuję w najbardziej odległe zakątki świata. To nie tylko aktywności stanowiące osobistą pasję, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja do obserwacji psychologicznych. Z jednej strony fascynujące jest, w jak odmiennych od siebie warunkach środowiskowych żyją ludzie, z drugiej strony niesamowitym jest, że mimo tak różnego kontekstu bardzo wiele ich łączy - przeżywają podobne troski i radości, ich marzenia i codzienne wyzwania mają wiele wspólnego. 

Zarówno fizycznie, jak psychicznie ludzie potrafią przystosować się do najbardziej skrajnych warunków. Zamieszkują obszary od dusznych i wilgotnych lasów Amazonki, po przepastne stepy Mongolii gdzie różnice temperatur w skali roku mogą wahać się od 35° do -50° Celsjusz. Niejednokrotnie przebywają też w otoczeniu, które zagraża ich życiu, czy to jak w aktywnej sejsmicznie Japonii, czy tak jak w Kaszmirze będącym obszarem konfliktu terytorialnego między Indiami a Pakistanem.

Zapraszam do zobaczenia galerii zdjęć z niektórych moich podróży oraz do zapoznania się z moimi publikacjami naukowymi związanymi z tą tematyką.